Download border for microsoft word 2010, Crack spellforce 2 czas mrocznych wojen, Download utube free, Windows 7 download torrent 7000 driver, Free download english japanese dictionary for android, Download serie scrubs legendado rmvb, Download mp3 songs into ipod, Qeep hack programs for mobile download

Szanowni Państwo,
w tym miejscu chcemy z się Państwem podzielić informacjami na temat realizowanego przez nas innowacyjnego międzynarodowego projektu dotyczącego zaburzeń osobowości, który, w co głęboko wierzymy, pomoże pacjentom z zaburzeniami osobowości, oraz reszcie społeczeństwa przybliży skomplikowaną materię samych zaburzeń. W części „Aktualności” przedstawiamy najważniejsze wiadomości i wydarzenia ‘z życia’ realizowanego przez nas projektu. Zapraszamy do lektury !!

Złota Synapsa 2015 – galeria.

Projekt „Centrum Integracji – by móc kochać i pracować” otrzymał 10 grudnia 2015 r. nagrodę Złota Synapsa 2015 w kategorii Psychiatryczna Innowacja Roku” na Kongresie Psychiatrii Medforum 2015 w Wiśle, odbywającej się pod patronatem Polskiego oraz Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Oto galeria zdjęć z uroczystej gali.

Konferencyjne prezentacje.

Zapraszamy do zapoznania się z FILMEM oraz PREZENTACJĄ o Peronie 7F przedstawionymi w trakcie konferencji podsumowującej projekt Centrum Integracji – by móc kochać i pracować. Konferencja odbyła się w dniach 1 i 2 października 2015 r. w Krakowie.

Konferencja podsumowująca projekt.

Zapraszamy Państwa na konferencję kończącą projekt „Centrum Integracji – by móc kochać i pracować”, który był poświęcony opracowaniu i przetestowaniu modelu interdyscyplinarnej pomocy osobom z zaburzeniami osobowości.
Zaburzenia osobowości to problem, który dotyczy sporej części klientów instytucji zajmujących się pomocą: urzędów pracy, ośrodków pomocy społecznej, szpitali, poradni zdrowia psychicznego, etc. Model wsparcia dla osób bezrobotnych z zaburzeniami osobowości testował zespół z następujących instytucji: Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego w Krakowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Grodzki Urząd Pracy w Krakowie, Miejski Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie oraz zespół projektowy Fundacji Winida.
W trakcie konferencji przedstawione zostaną doświadczenia zebrane przez zespół prowadzący projekt, a drugiego dnia eksperci będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem w sposób warsztatowy.
Konferencja i warsztaty odbędą się w dniach 1 i 2 października 2015 r. Szczegóły na stronie Konferencji.

Zakończenie funkcjonowania Ośrodka.

Piątek 29 maja był ostatnim dniem działalności Ośrodka Leczenia Zaburzeń Osobowości Peron 7F. Zgodnie z założeniami projektu miał przez 18 miesięcy być centrum leczenia oraz reintegracji społecznej i zawodowej dla co najmniej 20 uczestników.

Zakończenie miało bardzo miły finał, który był jednocześnie niejako egzaminem skuteczności dla półtorarocznej pracy uczestników i zespołu Peronu. „Egzaminem” stało się przygotowanie pożegnalnej kolacji, którą uczestnicy wspólnie przygotowali. Owo „wspólnie” ma szczególne znaczenie, bo jest najtrudniejsze do zrealizowania dla osób dotkniętych „chorobą więzi”, a po kilkunastu miesiącach okazało się to jednak możliwe. Po kilka osób przygotowywało faszerowane bakłażany, sałatki, ciasta i ciastka, a już na miejscu grilowały steki i kiełbasy. Uczestnicy obiecali podać przepisy swoich wspaniałych potraw, więc może dołączą je jako komentarz do tego wpisu… Żal było kończyć kolację, wspominania, planowania, bo to oznaczało jednak rozstanie.

Dzięki wszystkim za te codzienne spotkania, rozmowy, zajęcia, społeczności – uczestnikom, terapeutom, pielęgniarkom i osobom zarządzającym projektem… Jesteście wspaniali!

Piotr Biernacki.

Społeczność peronowa

Przed nami ostatni tydzień spotkań w Peronie, w naszym ośrodku. Zebrania społeczności określały miejsce, czas i przynależność uczestnikom i zespołowi prowadzącemu nasz wspólny projekt. Ogniskowały emocje: radość z dołączenia do grupy osób, które rozumieją i czują problemy psychiczne innych, bo sami je doświadczają; rozczarowania, bo nie mogą pomóc natychmiast i tak, jak bym chciał/-a, a zespół nie jest idealny. Frustracje, bo nic się nie zmienia, a jeśli, to wymaga zaangażowania i wysiłku. W końcu pojawia się satysfakcja z własnych osiągnięć i zaskoczenie, że się da… No to dlaczego dotychczas nie można było niczego osiągnąć?

Dla wielu uczestników trudno było wyjść z rodzinnego portu w morze samodzielności, odpowiedzialności. I to nie dlatego, że było tak dobrze w domu, bo u niektórych było gorzej, a u innych lepiej. Czasami zawiść do rodzica jest tak silna, że nie można dać mu satysfakcji, by cieszył się sukcesami dorosłego już dziecka, więc się ich nie osiąga, wręcz nie stwarza okazji do takich osiągnięć. W Peronie takie emocje są powtarzane… słowa wdzięczności, czy uznanie zmian osiągniętych przez półtora roku, przechodzą przez usta uczestnikom z ogromną trudnością ;)

Peronowe uwagi do Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego

Zespół realizujący projekt odniósł się do projektu Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2016 – 2020. Zespół podkreślił fakt, że  zaburzenia psychiczne nie są opisywane całościowo, są przedstawione w wybiórczy sposób, a niektóre z nich, tj.  zaburzenia osobowości nie zostały poddane analizie czy nawet wymienione w dokumencie.

W badaniu EZOP nie stworzono kryteriów umożliwiających zestawienie rozpoznań zaburzeń osobowości zgodnie z obowiązującą w Polsce klasyfikacją ICD-10. Natomiast w danych z NFZ zostały one umieszczone m.in. z zaburzeniami nerwicowymi w grupie ZABURZENIA NIEPSYCHOTYCZNE. Taki sposób przedstawienia epidemiologii i leczenia zaburzeń psychicznych sprawia, że problematyka zaburzeń osobowości zostaje pominięta. Podobna sytuacja miała miejsce w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego z dnia 28 grudnia 2010 r.

Podkreślono, iż przedstawione uwagi przez zespół realizujący projekt Peron 7F, służą wykazaniu konieczności wyodrębnienia rozpoznania zaburzeń osobowości lub zaznaczenia, w których grupach rozpoznań się one znajdują. Nie ma wyodrębnienia kategorii zaburzeń osobowości na poziomie ogólnopolskich badań epidemiologicznych oraz dokumentów decydujących o kształcie polityki, profilaktyki oraz o leczeniu zaburzeń psychicznych. Takim dokumentem jest Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego, a pominięcie w nim zaburzeniach osobowości może skutkować utrzymywaniem stanu braku adekwatnej, specjalistycznej pomocy, marginalizując tę grupę pacjentów. Konsekwencją tego z kolei jest pogłębianie stanu wykluczenia społecznego, co stoi w sprzeczności z celami opracowanego Programu. Celem Programu przecież jest zapewnienie pacjentom prawidłowego, specjalistycznego i efektywnego leczenia oraz wsparcia w pełnieniu ról społecznych.

Więcej o problemie zaburzeń osobowości.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o wizycie naszych partnerów z Holandii oraz o warsztatach, które temu spotkaniu towarzyszyły.

Efektem wydarzenia dla naszego zespołu jest inspiracja do jeszcze większego zaangażowania w informowanie o problemach osób z zaburzeniami osobowości, albo o tym, że taki problem w ogóle istnieje. Mamy poczucie, że chcemy mówić o czymś, o co wszyscy się potykamy tylko tego nie zauważamy, albo znajdujemy bardziej neutralne i potoczne określenia odnoszące się do konkretnych zachowań (nerwowy, leń, upierdliwy, pedantyczny, mściwy, krytyczny, itd.). Tego typu zachowania mogą prezentować ludzie, którzy z różnych przyczyn bronią do siebie dostępu ze strony innych, a w końcu zostają w pustej przestrzeni społecznej. Te osoby potrzebują pomocy zanim pozostaną poza kręgiem społecznego zainteresowania, zanim zniszczą życie sobie lub komuś bliskiemu, się zagłodzą, popełnią samobójstwo. Potrzebują pomocy systemowej, adekwatnej do ich stanu psychicznego. Ważne jest też to, iż pomoc skutkuje znaczącą możliwością powrotu do w pełni efektywnego życia w relacjach społecznych i zawodowych! To się opłaca dla wszystkich!

Podejmujemy obecnie starania, by problem zaburzeń osobowości został dostrzeżony w przygotowywanym narodowym Programie Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2016 – 2020. By problemy ludzi, którzy nie radzą sobie w życiu społecznym, pozostawały na uwadze przedstawicieli władz resortów zdrowia, pracy i polityki społecznej.

Projektowe refleksje przed finałem.

Zbliżamy się do zakończenia części testującej projektu Centrum Integracji – by móc kochać i pracować, a to oznacza finalizację działań ośrodka Peron 7F.

Zespół realizujący projekt ma już spore doświadczenie w pracy z osobami z problemami emocjonalnymi w społecznych relacjach – czy to z Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic, innych placówek leczących, czy w końcu z ośrodka Peron 7F, który jest prowadzony w ramach projektu od niemal półtora roku. Przyszedł czas, aby zastanowić się, jak te doświadczenia i wiedzę móc wykorzystać w przyszłości. A zależy nam na tym, gdyż mamy świadomość, że brak jest ofert specjalistycznego wsparcia dla tych osób.

W naszym projekcie chcieliśmy się skupić nie tylko na bezpośredniej pomocy osobom tego potrzebującym, ale również na współpracy na poziomie lokalnym z instytucjami dającym wsparcie socjalne oraz zawodowe. Niezwykle ważna dla terapii naszych uczestników jest praca zespołowa terapeutów: ich wspólne i spójne myślenie oraz postrzeganie osób korzystających z pomocy. Dostrzegając ten fakt staraliśmy się dzielić swoją wiedzą, rozumieniem z pracownikami pomocy społecznej czy urzędów pracy. Pozwoliło to im zauważać i lepiej rozumieć osoby z zaburzeniami emocjonalnym czy psychicznymi, pewnie też zmodyfikować sposób pracy z nimi.

Kiedy dobiega końca część testowania projektu zaprosiliśmy naszych holenderskich partnerów, doświadczonych w terapii zaburzeń osobowości oraz polityce zdrowotnej, by pomogli nam, ze swojej perspektywy, zreflektować nasze starania i to co udało nam się wypracować. Przedstawili też swoją pracę i działania interwencyjne wobec pacjentów z zaburzeniami osobowości, wobec których podejście terapeutyczne nie jest efektywne.

W spotkaniu wzięli udział wspierający starania peronowego zespołu: Małgorzata Marcińska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Stanisław Kracik, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie. Obok nich przedstawiciele instytucji, z którymi na codzień pracujemy: m.in. […]

Spotkanie – warsztaty z partnerami z Holandii.

Zbliża się ciekawe, oczekiwane przez zespół realizujący projekt Peron 7F, spotkanie – warsztaty z naszymi partnerami z Holandii. Będziemy mieli okazję porównać, w jaki sposób w naszych krajach myśli się o osobach borykających się z problemami emocjonalnymi, które sprawiają, że ich relacje z ludźmi stają się niesatysfakcjonujące, przykre, czy dewastujące. Z perspektywy medycznej mówimy o różnego rodzajach zaburzeń osobowości, ale choroba ma swój wymiar społeczny, który jest najbardziej istotny dla samych pacjentów, jak i ich bliskich, oraz ludzi znajdujących się w ich otoczeniu. Naszą troską jest to, by te osoby znalazły profesjonalną pomoc w swoim środowisku. Oznacza to, że konieczne jest uczulenie i zaznajomienie z ich problemami pracowników np. pomocy społecznej czy służb zawodowych.

W ramach projektu Peron 7F powoli udaje nam się to robić w skali lokalnej. Zależy nam by osoby z chorobą więzi mogły znaleźć profesjonalną pomoc – lekarską, psychoterapeutyczną, społeczną, czy to w ramach doradztwa zawodowego, w całym kraju. Zaprosiliśmy przedstawicieli właściwych resortów rządowych i władz samorządowych, aby przyjrzeć się perspektywie holenderskiej i zastanowić się nad naszymi lokalnymi i krajowymi możliwościami. A gra toczy się o zdrowie prawdopodobnie dziesiątej części naszego społeczeństwa…

Spotkanie i warsztaty odbędą się 20 i 21 marca br. w Krakowie.

Grupa edukacyjno – wspierająca

Fundacja Winida wraz z Ośrodkiem Leczenia Zaburzeń Osobowości Peron 7F oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie zapraszają do udziału w spotkaniach grupy edukacyjno – wspierającej dla członków rodzin osób z zaburzeniami osobowości. Niezależnie czy diagnoza została już postawiona, czy masz obawy, niepokój, że ktoś bliski ma poważne emocjonalne trudności i nie radzi sobie w kontaktach z otoczeniem, w relacjach zawodowych, to propozycja dla Ciebie. To 8 spotkań co dwa tygodnie odbywające się w Krakowie, w których uczestniczą eksperci od lat pracujący z osobami z zaburzeniami osobowości.

To już drugi cykl spotkań, zaczną się w marcu, decyduje kolejność zgłoszeń. W sprawie udziału należy kontaktować się:

  • e-mail: k.ociepka@peron7f.pl; tel: 789 159 114, lub
  • e-mail: pawlowma@mops.krakow.pl; tel: 780 616 322.