Piątek 29 maja był ostatnim dniem działalności Ośrodka Leczenia Zaburzeń Osobowości Peron 7F. Zgodnie z założeniami projektu miał przez 18 miesięcy być centrum leczenia oraz reintegracji społecznej i zawodowej dla co najmniej 20 uczestników.

Zakończenie miało bardzo miły finał, który był jednocześnie niejako egzaminem skuteczności dla półtorarocznej pracy uczestników i zespołu Peronu. „Egzaminem” stało się przygotowanie pożegnalnej kolacji, którą uczestnicy wspólnie przygotowali. Owo „wspólnie” ma szczególne znaczenie, bo jest najtrudniejsze do zrealizowania dla osób dotkniętych „chorobą więzi”, a po kilkunastu miesiącach okazało się to jednak możliwe. Po kilka osób przygotowywało faszerowane bakłażany, sałatki, ciasta i ciastka, a już na miejscu grilowały steki i kiełbasy. Uczestnicy obiecali podać przepisy swoich wspaniałych potraw, więc może dołączą je jako komentarz do tego wpisu… Żal było kończyć kolację, wspominania, planowania, bo to oznaczało jednak rozstanie.

Dzięki wszystkim za te codzienne spotkania, rozmowy, zajęcia, społeczności – uczestnikom, terapeutom, pielęgniarkom i osobom zarządzającym projektem… Jesteście wspaniali!

Piotr Biernacki.